Pět věcí, na které byste neměli zapomenout při spuštění nového webu...

Pět věcí, na které byste neměli zapomenout při spuštění nového webu...Při spouštění webu se často opomíjejí detailní nastavení, která ovlivňují pozici ve vyhledávačích popřípadě se zapomene na facebook. Tato zdánlivě malá opomenutí mohou způsobit, že web bude špatně indexován, celkově se zhorší jeho pozice ve vyhledávačích a návštěvnost nebude taková, jaká by mohla být.

Přinášíme Vám několik praktických tipů, jak se vyhnout základním chybám při samotném spouštění vašeho webového projektu.


1. Výchozí nastavení SEO meta tagů

Web se nainstaluje s výchozím (základním) nastavení SEO parametrů. Tyto parametry je nutné změnit podle konkrétního obsahu a zaměření webové prezentace. Nastavení těchto parametrů najdete v administraci systému webguide v části: "Nastavení" / "SEO"


2. Správná struktura nadpisů

Na svém webu můžete nechtěně vytvořit špatnou (nevalidní) strukturu nadpisů, zapomenete vyplnit nadpis "H1" nebo nadpisů "H1" naopak na stránku umístíte více, což je chyba. Pokud si nejste jisti, zda máte správnou strukturu nadpisů a nechcete ztrácet čas „ruční“ kontrolou celého webu, můžete využít z některých nástrojů pro kontrolu kódu. Vhodný nástroj pro kontrolu je například tento:

http://seo-servis.cz/source-zdrojovy-kod/

Po zadání URL adresy Vašeho webu se ve spodní části stránky v sekci "Obsahová část" dozvíte, jestli jsou nadpisy správně strukturované.


3. Zkontrolujte, jak vidí Váš web Facebook

Nepochybně budete chtít, aby návštěníci Vaší prezentace sdíleli její obsah na Facebooku a tím zvyšovali návštěvnost webu. Pokud na stránce nebude správný obsah, facebook nemusí při sdílení Vaši stránku zobrazit kvalitně. Zamezíte tomu tak, že facebooku „předpřipravíte“, co má při sdílení zobrazit. Nastavení najdete v administraci systému webguide v části: "Nastavení" / "Sociální sítě"

Zobrazení stránky si potom můžete odzkoušet za pomoci nástroje:

https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/4. Ikona do adresní řádky

I když se jedná o vizuální drobnost, z pohledu uživatele může být  favicona malou "tečkou" osobitosi Vašeho webu.

Ikonu adresní řádky si můžete nastavit v administraci webguide: "Nastavení" / "Vzhled" / "Ikona do adresní řádky"


5. Přidejte stránky do vyhledávání

Vyhledávače si často Vašeho webu nevšimnou (nezaindexují). Jakožto správci webu, můžete vyhledávače aktivně "upozornit" na to, že mají Váš web zaindexovat. Formuláře pro přidání webu do vyhledávání najdete na těchto adresách:

Seznam
http://search.seznam.cz/pridej-stranku

Google
https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url

(je nutné mít u Googlu zřízený účet)